Lietuvos komanda ruošiasi atsakingam startui Šveicarijoje.

LAS (Lietuvos automobilininkų sąjunga) jaunųjų dviratininkų komanda tęsia pasirengimą 34-ajam Europos saugaus eismo konkursui ETEC-2019, kuris šįmet vyks Ženevoje,  rugsėjo 12-15 dienomis.
Konkursą rengia tarpatautinė automobilių sporto federacija FiA Lietuvos sporto mėgėjams gerai žinoma kaip Formulės-1 ir WRC ralių organizatorė. Ši organizacija didelį dėmesį skiria saugiam eismui ir jo propagavimui.
Į Ženevą susirinks 25 šalių atstovai iš visos Europos.
Komandas sudaro keturi 10-12 metų vaikai (2 mergaitės ir 2 berniukai) bei 2 vadovai.
LAS komanda į šį atsakingą konkursą ruošiasi vykti jau 22-ąjį kartą.
Tris dienas Marijampolės profesinio rengimo centre 8 geriausieji jaunieji dviratininkai iš visos Lietuvos buvo susirinkę į paruošiamąją stovyklą. Suvedus rezultatus paaiškėjo, kad atstovauti Lietuvai teko garbė Ugniui Tamašauskui, Juliui Grinkevičiui, Milei Jankauskaitei iš Marijampolės raj. Sasnavos pagr. mokyklos komandos ir Rimgailei Mergiūnaitei iš Kupiškio raj. Alizavos pagr. mokyklos.
Dabar vaikų laukia nelengva užduotis-vasaros metu gerinti  praktinio važiavimo dviračiu per kliūtis įgūdžius, pasikartoti kelių eismo taisykles.
Pagrindinis tokio pobūdžio konkursų uždavinys yra mažinti avaringumą keliuose, saugoti jaunas gyvybes, siekti, kad jaunieji eismo dalyviai taptų atsakingais vairuotojais, samoningais eismo dalyviais.
Lietuvos kelių direkcija, kuri tradiciškai jau daugelį metų  finansuodavo Lietuvos komandos pasirengimą ir išvykas į ETEC varžybas šįmet nusprendė neskelbti paslaugų pirkimo konkurso. Buvo  iškilusi reali grėsmė pirmą kartą nuo 1997 m.  Lietuvos atstovams nedalyvauti šiame Europos saugaus eismo forume.
Teko skubiai ieškoti rėmėjų, prašyti mokyklų pagalbos, kreiptis į tėvus, kurie savo automobiliais atvežė vaikus į Marijampolę, talkino visos stovyklos metu, LAS komandos vadovai Benius Jankevičius ir Neringa Jankauskienė be jokio atlygio sutiko parengti komandą išvykai į konkursą.
-Mums nesuprantamas toks LAKD elgesys. Šiai organizacijai valstybė skiria didžiules lėšas saugaus eismo propagavimui, tačiau kelių tūkstančių eurų vaikams, kurie atstovaus Lietuvą, neatsirado-liūdną faktą konstatuoja LAS saugaus eismo komiteto pirmininkas Gintaras Urbonas.

Nežiūrint iškilusių sunkumu, LAS komanda nusiteikusi kovingai ir tikisi šįmet Šveicarijoje pasirodyti ne blogiau nei praėjusiais metais Vengrijoje , kur užėmė 10-ą vietą iš 24 dalyvavusių šalių.